2024.01.20
A verseny vége
2024.01.20
Versenykiírás

A sorozat több állomásból fog állni. Az utolsó helyszínen                               összesített eredményt hirdetünk.

1.forduló

• A bajnokság célja:

Versenyzési lehetőség biztosítása, a sakkbaráti kapcsolatok kialakítása és erősítése , sakktudás elmélyítése és gyarapítása.

• Résztvevők:

a csapatversenyben, szakosztályok, iskolák, klubok 4 fős csapatai indulhatnak. (Több csapat is nevezhető!)

2000 FIDE élő alatti játékosok, versenyengedély nem kell

• A csapatokban versenyzők száma: 4 fő

• A csapatbajnokság rendezője: Sellei Zsolt és Katona Ferenc

• Bíró: Katona Ferenc ,

• A verseny helye, ideje              Dunaújváros , Munkásművelődési központ.  Apáczay Cs.J. út 13.

1. január. 20 . szombat 9:00

• Nevezési határidő: 2024.01.15.

• Nevezési díj: 1500 Ft/ fő / Női vagy ifjúsági versenyzőnek 1000 Ft/

• Helyezések eldöntése:

A helyezések sorrendjét a mérkőzések során elért játszmapontok összege határozza meg. Holtverseny esetén: Elsősorban a csapatgyőzelmi pontszámítás (győzelem 2 pont, döntetlen 1 pont, vereség 0 pont), másodsorban az egymás elleni eredmény, harmadsorban a Berger-Sonneborn értékelés dönt, ez utóbbit a játszmapontok szerint kell kiszámítani.

• Az erősorrend ív:

Bárhány játékos felvehető.

• Egyéb rendelkezések:
  • A versenykiírásban nem szabályozott kérdésekben a FIDE rapid szabályai vannak érvényben.
  • A játékosok cseréjére lehetőség van az ültetési szabályoknak megfelelően.
  • A csapatba új játékos a szezon közben bármikor felvehető. Ebben az esetben a csapatvezető köteles feltüntetni az eredményjelentő lapon a versenyző nevét.!
  • A mérkőzésen a játszma írása nem kötelező.

.

Játékrend, lebonyolítás:

Egy – egy játszma 15 – 15 perc

7 fordulós svájci rendszerben, kevés csapat esetén körmérkőzés.

A bajnokságok első helyezettje kupát, 1-3. helyezett csapatai oklevelet kapnak, játékosaik érem díjazásban részesülnek.

A nevezési díj 40%-át az első, 25%-át a második, 15%-át a harmadik helyezett csapat kapja.

Év végi összesítésben serleg és érem díjazás lesz.